USG POCUS (Point of Care in USG) – szkolenie charytatywne na rzecz Ukrainy

Data
13.06.2024, godz. 9:00-15:00

(Szkolenie realizowane jest również w terminie 12.06.2024 r. - szczegóły i zapisy)
Miejsce

Centrum Konferencyjne EDU WIL,
ul. Szyperska 14 w Poznaniu
piętro 6, wejście E

Dla kogo
lekarze
Program

Zakres szkolenia:
Point Care in USG to podejście do szybkiej diagnostyki pacjenta przy łóżku chorego polegające na klinicznym przeskanowaniu wszystkich dostępnych jam ciała w celu poszukiwania przyczyny zachorowania lub patologii. Szkolenie odbywa się w kameralnych grupach.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest nie tylko nabycie umiejętności badania USG POCUS, ale również wsparcie Międzynarodowego Legionu Służby Medycznej w zakresie m.in. zakupu lekarstw, sprzętu, transportu ewakuacyjnego itp. Szczegółowych informacji dotyczących zbiórki, udziela pomysłodawca i inicjator wydarzenia, lek. Siergij Duriagin – tel. 782 685 016.

Prowadzący szkolenie
Doktor Katarzyna Hampton, specjalistka medycyny ratunkowej, która po skończeniu studiów w Belgii kontynuowała rezydenturę i pracę w USA. Doświadczony szkoleniowiec USG POCUS, z ogromną znajomością ultrasonografii ratunkowej. Doktor Hampton aktualnie mieszka i pracuje w Niemczech, ale posiada również polskie prawo wykonywania zawodu i od czasu agresji Rosji na Ukrainę swoje serce, duszę i pracę oddała pomocy naszym sąsiadom.

Zapisy

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy do 10 czerwca 2024 r.

Szkolenie w kameralnych grupach, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szkolenie realizowane jest również w terminie 12.06.2024 r. – szczegóły i zapisy.

Cena

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest okazanie przed przystąpieniem do szkolenia, charytatywnej cegiełki w wysokości co najmniej 500 zł (5000 hrywien lub 125 euro) na konto Międzynarodowego Legionu Służby Medycznej: https://send.monobank.ua/jar/9xXScvQ6Aj

W przypadku wątpliwości dotyczących przelewu prosimy o kontakt z lek. Siergijem Duriaginem – tel. 782 685 016.

Kontakt

Informacje w sprawie zbiórki oraz przelewu: lek. Siergij Duriagin – tel. 782 685 016

Informacje organizacyjne: eduwil@wil.org.pl

Informacje dodatkowe

Standardowa cena kursu USG POCUS wynosi ok. 1000 zł.
Organizatorzy nie przyjmują żadnego wynagrodzenia ani jakichkolwiek innych dóbr czy środków związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem szkolenia.