POZNAJ NAS I NASZĄ MISJĘ

EDU WIL

250x300_png

to marka szkoleniowa należąca do Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Organizowanie kształcenia podyplomowego lekarzy to jedno z podstawowych zadań izb lekarskich. Pomysł utworzenia EDU WIL zrodził się w 2018 roku wraz z pozyskaniem nowoczesnych pomieszczeń edukacyjnych w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14 – sali konferencyjno-wykładowej oraz mniejszych pomieszczeń warsztatowych. Chcieliśmy stworzyć miejsce przyjazne, w którym odbywać się będą regularnie konferencje oraz warsztaty dla lekarzy i lekarzy dentystów, w tym dziedzinach, które są niezwykle ważne, a często pomijane przez firmy komercyjnie zajmujące się edukacją. Drugim celem było promowanie lokalnych naukowców i specjalistów. EDU WIL ma organizować nie tylko szkolenia medyczne, ale również z dziedzin związanych z medycyną, jak np. prawo medyczne.

Pierwsze wydarzenia edukacyjne odbyły się wraz z oddaniem do użytku pomieszczeń – w 2019 r. Były to m.in. konferencje toksykologiczne, medycyny tropikalnej, pediatryczne, internistyczne oraz „SORry, taką mamy pracę”, czyli konferencję dla lekarzy zaczynających swoją przygodę z medycyną. Sala konferencyjna gościła również Nadzwyczajny Okręgowy Zjazd Lekarzy WIL. 2020 rok przerwał rozwój i kontynuację planów szkoleniowych, ale wykorzystaliśmy go na doposażenie pomieszczeń w urządzenia telekomunikacyjne, pozwalające transmitować szkolenia w internecie. Dziś praktycznie wszystkie nasze wydarzenia mają zasięg ogólnopolski.

EDU WIL, to nie tylko nasze inicjatywy. Chcemy ułatwić organizowanie szkoleń, czy konferencji poszczególnym klinikom, czy zespołom. Bardzo często pomysły na ciekawe wydarzenia są odrzucane przez trudności z cała logistyką takiego przedsięwzięcia. Dlatego zapraszamy do współpracy osoby chętne w tworzeniu wszelkich szkoleń. Weźmiemy na siebie wszelkie trudności organizacyjne, pozostawiając w Państwa rękach część merytoryczną.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach edukacyjnych!

Zespół EDU WIL:

lek. Marcin Karolewski
mgr Magdalena Walkowiak
mgr inż. Monika Bączek

Masz pytania? Skontaktuj się z nami