II Ogólnopolska Konferencja Pediatryczna
3.12.2022, godz. 9:00 – 14:15
Wydarzenie hybrydowe
• stacjonarnie: Centrum Konferencyjne EDU WIL ul. Szyperska 14 w Poznaniu
• online: za pośrednictwem platformy edukacyjnej WIL – link do platformy kursy.wil.org.pl
lekarze
Sesja I | Psychiatria dla pediatrów
09:00 – 09:10 Otwarcie konferencji
lek. Marcin Karolewski
09:10 – 09:30 Anoreksja – zadania pediatry
Lek. Katarzyna Jowik
09:30 – 09:50 Depresja u dzieci – co może zrobić pediatra zanim dziecko dotrze do psychiatry
Lek. Weronika Zwolińska
09:50 – 10:10 Stany nagłe w psychiatrii dziecięcej
Lek. Magdalena Uzar
10:10 – 10:30 Przymus bezpośredni – aspekty praktyczne i prawne
Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Słopień
10:55 – 11:10 przerwa
Sesja II | Choroby zakaźne – aktualne wyzwania
11:10 – 11:30 Zapomniane choroby zakaźne – czy powinniśmy się ich obawiać?
Dr n. med. Joanna Stryczyńska-Kazubska
11:30 – 11:50 Dzieci z czynnikami ryzyka ciężkiego przebiegu klinicznego COVID-19 – aktualne możliwości profilaktyczno-terapeutyczne
Prof. dr hab. n. med. Anna Mania
11:50 – 12:10 Zakażenia wewnątrzmaciczne – problem nie tylko neonatologa
Prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki
12:10 – 12:30 Borelioza – diagnostyka i leczenie
Dr n. med. Ilona Małecka
12:30 – 12:45 Sesja pytań – dyskusja
12:45 – 13:00 Przerwa na lunch
Sesja III | Szczepienia ochronne – aktualne wyzwania
13:00 – 13:30 Indywidualny program szczepień – jak uzupełniać brakujące szczepienia, jak uzupełniać ukraiński program szczepień
Dr n. med. Ilona Małecka
Dr n. med. Joanna Stryczyńska-Kazubska
13:30 – 13:50 Profilaktyka COVID-19 co wiemy o szczepieniach dzieci
Dr n. med. Joanna Stryczyńska-Kazubska
13:50 – 14:00 Sesja pytań – dyskusja
14:00 – 14:15 Podsumowanie i zakończenie konferencji
—————————————————–
Komitet naukowo-organizacyjny:
• Lek. Marcin Karolewski
• Dr n. med. Joanna Stryczyńska-Kazubska
• Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Słopień
lek. Marcin Karolewski
Pomysłodawca i organizator konferencji. Wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, a także Rzecznik Praw Lekarza WIL. Specjalista chorób wewnętrznych oraz hipertensjologii, w trakcie specjalizacji z geriatrii. Kierownik Oddziału Wewnętrznego Psychosomatycznego WSDNIPC „Dziekanka”
w Gnieźnie.
lek. Katarzyna Jowik
Lekarz rezydent psychiatrii dzieci i młodzieży w Klinice przy szpitalu im. Karola Jonschera w Poznaniu, doktorantka w trakcie badań nad wpływem choroby i rehabilitacji żywieniowej na funkcje kognitywne pacjentów z jadłowstrętem psychicznym. Na co dzień łączy pracę w szpitalu i poradni ze studiami podyplomowymi z seksuologii klinicznej.
lek. Weronika Zwolińska
Lekarz rezydent w trakcie trzeciego roku szkolenia specjalizacyjnego z dziedziny psychiatrii dzieci i młodzieży. Specjalizację realizuje w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Prowadzi badania naukowe w tematyce molekularnego podłoża zaburzeń depresyjnych dzieci i młodzieży w ramach Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
lek. Magdalena Uzar
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Obecnie realizuje specjalizację z psychiatrii dzieci i młodzieży w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Uczestnik Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
prof. dr hab. n. med. Agnieszka Słopień
Współorganizator konferencji. Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, konsultant krajowy ds. psychoterapii dzieci i młodzieży, vice-przewodnicząca Sekcji Naukowej Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Vis-a-Vis w Poznaniu. Specjalista psychiatrii oraz psychoterapii dzieci i młodzieży, specjalista psychiatrii dorosłych, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
dr n. med. Joanna Stryczyńska-Kazubska
Współorganizator konferencji. Od 2018 r kierownik Oddziału Dzieci Starszych w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, wcześniej asystent na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym tego samego szpitala, konsultant w Poradni Konsultacyjnej d/s Szczepien Ochronnych, Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, od początku istnienia Towarzystwa związana z działalnością jako „członek założyciel”. Wykładowca na licznych konferencjach o tematyce chorób zakaźnych i szczepień ochronnych.
prof. dr hab. n. med. Anna Mania
Specjalista pediatrii i chorób zakaźnych, hepatolog. Lekarz klinicysta, pracownik naukowo-badawczy i Zastępca Kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Nauczyciel akademicki, od 2016 roku Prodziekan Wydziału Lekarskiego UMP odpowiedzialny za dydaktykę na latach IV-VI. Przyjmuje również w Poradni Chorób Zakaźnych w Szpitalu im. Karola Jonschera. Zainteresowania koncentrują się wokół chorób wirusowych dzieci, chorób wątroby, zakażeń i chorób zapalno-demielinizacyjnych układu nerwowego i zakażeń wrodzonych.
prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki
Specjalista w dziedzinie pediatrii i chorób zakaźnych, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Kierownik Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pediatrii dla Województwa Wielkopolskiego, w latach 2008-2016 Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, członek Rady Ekspertów Naczelnej Rady Lekarskiej, Z-ca Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.
dr n. med. Ilona Małecka
Specjalista pediatra, pracuje w Oddziale Obserwacyjno- Zakaźnym SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu oraz jako adiunkt w Katedrze i Zakładzie Profilaktyki Zdrowotnej UM w Poznaniu. Jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.
Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.
Zapisy do 2 grudnia do godz. 9:00
Konferencja sfinansowana ze środków WIL, dla członków WIL bezpłatnie.
Pozostałe osoby: uczestnictwo online 80 zł, uczestnictwo stacjonarnie 100 zł
Płatność na konto CUWIL:
Bank BGŻ BNP Paribas
93 1600 1462 1836 6402 7000 0001
W tytule przelewu prosimy wpisać kod konferencji: 2E/12/22
Wpłaty należy dokonać do 2 grudnia 2022.
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
eduwil@wil.org.pl, tel. 61 852 58 60 wew. 405
4 punkty edukacyjne
Organizator:
Patronat: